Oomipood
Otsing
Viimased postitused
Oomipoe jõulukataloog 2019
Sirvi meie trükivärsket jõulukataloogi, millest leiab 270+ kingiideed. Pakk...
Loe edasi
UUS! Test- ja mõõteseadmete kataloog
Mida tähendab TRMS ja NCV? Mida näitavad ohutuskategooriad ja pingeklassid?...
Loe edasi
Kas valida modifitseeritud või puhta siinusega pingemuundur?
Mis on muunduri ülesanne?Käsitleme siinkohal muundureid, mis on mõeldud aut...
Loe edasi
Startup STEMI uus kuuejalgne haridusrobot HEXAPOD
Kui sa ei ole veel STEMI Education’ist kuulnud, siis nad on grupp Horvaatia...
Loe edasi
Intelligentne juhtmevaba koduautomaatika süsteem EXTA FREE
Firma Zamel juhtmevabad moodulid sarjast EXTA FREE annavad Teile võimal...
Loe edasi

MTÜ Eesti Naabrivalve projekt: Häirenupp

Eesti Naabrivalve alustab uudse vabatahtlikel baseeruva häirenupu teenuse pakkumist

MTÜ Eesti Naabrivalve on 2000. a kodanikualgatuse korras asutatud ühing, mis tegeleb kogukondade turvalisemaks muutmise ja kuritegevuse ennetamisega. Nüüd on meil hea meel teatada, et alates käesolevast aastast alustame uudse vabatahtlikel baseeruva häirenupu teenuse pakkumist, mis võimaldab tõsta õnnetuste avastamise kiirust ning seeläbi ennetada õnnetuste raskete tagajärgede tekkimist.

Teenuse eesmärgiks on luua turvalisem elukeskkond eakatele ja puuetega inimestele

Häirenupp on lahendus üksi elavate või suure osa päevast üksi kodus veetvate inimeste jaoks, kes võivad õnnetuse korral jääda hätta abi kutsumisega. Teenusega tagatakse õnnetuste kiire avastamine ning kiire ja operatiivne reageerimine naabruskonna vabatahtlike kaasabil. Häirenupu teenuse abil soovib Eesti Naabrivalve suurendada inimeste turvatunnet ning pakkuda neile meelerahu läbi teadmise, et õnnetuse korral on alati keegi appi tulemas.

Õnnetusest teada andmiseks piisab nupulevajutusest ning appi ruttab koolitatud vabatahtlik

Teenuse saaja koju paigaldatakse GSM sidel töötav süsteem, mis koosneb suitsuandurist, kaasaskantavast häirenupust ja lokaalsest GSM-keskusest. Lisaks paigaldatakse abivajaja koju tulekustuti. Nende seadmete abil on võimalik avastada tulekahjusid, häirenupu õnnetusteateid ning elektrikatkestusi. Õnnetusest teada andmiseks piisab ühest nupulevajutusest ning appi on valmis ruttama koolitatud vabatahtlik – tuttav ja usaldusväärne inimene naabruskonnast.

Teenus tugineb koostöös Põhja-Eesti Päästekeskusega läbiviidud pilootprojektil

Eesti Naabrivalve häirenupu teenus tugineb 2009.–2011. aastal koostöös Põhja-Eesti Päästekeskusega läbiviidud pilootprojektil „Vabatahtlikel baseeruva tugiteenuse arendamine hajaasustuses“. Eesti Naabrivalve teostab häirenupu teenuse pakkumist projekti „Eakate ja puuetega inimeste turvalisuse tõstmine vabatahtlike kaasabil“ raames, mida rahastab Eesti-Šveitsi koostööprogrammi Vabaühenduste Fond ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital. Projekti periood on 1.mai 2012 – 31.okt 2013, kuid Eesti Naabrivalve jätkab teenuse osutamist ka pärast projekti lõppemist.

Teenust oleme valmis pakkuma üle Eesti

Eesti Naabrivalvel on plaanis arendada häirenupu teenus üle-Eestiliseks, et tagada igale abivajajale juurdepääs antud teenusele. Kui leidub inimesi, kelle elukvaliteeti saaksime häirenupu teenuse abil parandada, siis oleme valmis alustama läbirääkimisi kohaliku omavalitsusega ning tegema ettevalmistusi teenuse käivitamiseks.

Lisainfo internetis
hairenupp.naabrivalve.ee
Häirenupu teenuse reageerimismehhanismist, vabatahtlike koolitamisest, erinevate osapoolte kaasamisest ja paljust muust on võimalik lugeda teenuse kodulehelt http://hairenupp.naabrivalve.ee. Kui teil on häirenupu teenuse kohta täpsustavaid küsimusi või soovite teha koostööd, siis palun võtke meiega ühendust!

 

Lisainfo:
http://hairenupp.naabrivalve.ee
Tel: 6 522 522
Mob: 50 62 588
E-mail: nupp@naabrivalve.ee

Dormikor OÜ, Peterburi tee 90f, 11415, Tallinn, Eesti
Oomipood © 2019