Oomipood
Otsing
Viimased postitused
3Doodler Start ja ummistunud ekstruuder
Aeg-ajalt saadetakse meile tagasi 3Doodler Start 3D pliiatseid, mis ei välj...
Loe edasi
Oomipoe jõulukataloog 2019
Sirvi meie trükivärsket jõulukataloogi, millest leiab 270+ kingiideed. Pakk...
Loe edasi
UUS! Test- ja mõõteseadmete kataloog
Mida tähendab TRMS ja NCV? Mida näitavad ohutuskategooriad ja pingeklassid?...
Loe edasi
Kas valida modifitseeritud või puhta siinusega pingemuundur?
Mis on muunduri ülesanne?Käsitleme siinkohal muundureid, mis on mõeldud aut...
Loe edasi
Startup STEMI uus kuuejalgne haridusrobot HEXAPOD
Kui sa ei ole veel STEMI Education’ist kuulnud, siis nad on grupp Horvaatia...
Loe edasi

Kuidas vaadata oma koduvõrku ühendatud IP kaamerat kodus ja ka v

Tavalise koduvõrgu ülesehitus on selline, et sissetulev välisühendus läheb ruuterisse, mille külge omakorda ühendatakse arvutid ja teised seadmed (IP kaamera, videosalvesti, jt.). Ühendus ruuteriga võib olla kaabliga või ilma (WIFI).

Teenuseosutaja poolt antakse 1 väline IP aadress ja selle saab omale ruuter, mis omakorda moodustab sisevõrgu ja jagab aadressid tema külge ühendatud seadmetele. Sisevõrgu aadressid on tavaliselt vahemikus 192.168.1.2 kuni 192.168.1.253. Aadressi lõpuga 1 või 254 võtab ruuter endale ja see moodustab lüüsi (Gateway) seadmetele suhtlemiseks välismaailmaga.

Sisevõrgus kaameraga ühenduse saamiseks ja pildi vaatamiseks piisab, kui teame kaamera aadressi ja pordi (kanali) numbrit. Need võivad erinevate tootjate mudelitel erineda (paljud kasutavad porti 80). Tavaliselt on kaameraga kaasas või tootja kodulehelt leitav väike programm, mis aitab kaamerad võrgus õles leida ja vajadusel ka tema aadressi muuta. Meie näites kasutataval Wanscam kaameral on tehasest paigaldatud IP aadress 192.168.1.99 ja port 99. See aadress kirjutatakse internetisirvija aadressreale kujul 192.168.1.99:99

Peale „Enter“ vajutamist saadakse juba ühendus kaameraga. Esimesel korral võib sõltuvalt kaamerast olla tarvilik mõningate tootjaspetsiifiliste „plug-in“ installimine, need tuleks lubada.

Peale seda avaneb sisselogimis aken, kuhu tuleb sisestada kasutaja nimi ja parool. Meie näitel on kasutajanimi: admin ja parool puudub.

Vajutame OK

Peale OK vajutamist pakutakse võimalust valida, millise browseriga me läheneme

Meie juhul on kasutusel IE, valime selle ja ...

Ongi pilt olemas, jääb ainult kaamera paika keerata.

Kui oleme ühendanud oma koduvõrku IP kaamerad või tavakaameratega videosalvesti ja tahame neile ligipääseda ka eemalt üle interneti, siis läheb asi natuke keerulisemaks. On mõned küsimused, millele tuleb saada vastused ja neid on kõige lihtsam saada teenusepakkuja tehniliselt toelt.

Selleks, et üldse oma kodu üles leida laiast internetist on meil vaja teada välist IP aadressi, mille teenusepakkuja omistab meie ruuterile. Selleks läheme www.ruuter.ee lehele

ning valime sealt IP aadressi test, siis näidatakse sinu välist IP aadressi

See number tuleb meelde jätta, sest selle pöördudes saate ühendust oma kodu võrguga.

Asja juures on aga kahjuks üks suur „aga“ ja see seisneb selles, et enamik interneti ühendusi on „dünaamilise IP“-ga. See tähendab, et väline IP muutub aeg-ajalt.

Sellest saab üle, kui tellida teenusepakkujalt „Staatiline IP“, mis kahjuks on enamikel tasuline teenus.

Alternatiivne võimalus on kasutada DDNS teenust, mis seisneb selles, et Te registreerite omale konto mõnel sellist teenust pakkuval leheküljel ja saate sealt omale personaalse aadressi. Edaspidi teete päringu oma aadressile ja teid suunatakse automaatselt õigesse kohta. Selleks peab tegelema natuke ruuteri konfigurerimisega, et välise IP muutusel ruuter saadaks automaatselt teate serverile koos uue IP-ga. Wanscam kaameratele pakub tehas juba omalt poolt sellist teenust tasuta.

Järgmine küsimus on portid. Pordid võivad olla teenusepakkuja poolt avatud või suletud, see tähendab, et väljast tulnud päringuid ei jõuagi teie ruuterini. Starmani interneti ühendusel on pordid lahti ja Elioni omal tavaliselt kinni, kuid neid saab lasta avada iseteeninduses või helistades neile.

Ka Teie oma kodune ruuter blokib sissetulevad päringud ära ja sellepärast tuleb teha ruuteris portide suunamine (näiteks väljast tuleb päring pordile 99 ja ruuter saab aru, et see peab minema kaamerale porti 99).

Lisame väikse õpetuse, kuidas seda teha Elioni ruuteriga Speedtouch780v6

Selleks on meil vaja teada ruuteri aadressi sisevõrgus (ehk default Gateway) Tavaliselt siis 192.168.1.1 või 192.168.1.254. Sisestades selle aadressreale ja vajutades „enter“

avaneb ruuteri sisselogimisaken

vaikimisi User name on admin

vaikimisi Password on admin (kui ei tööta, siis on Elion tarkvara vahetanud ja Passwordi tuleb vaadata seadme tagant kleepsult)

Peale sisselogimist avanevas aknas

valime Toolbox

valime Game & Application Sharing

valime Create a new game or application lingi lehe allservas

Sisestame reeglile nime Name kasti ja paneme linnukese Manual Entry of Port Maps ette

Vajutame Next

Meil on tarvis suunata port 99, selleks täidame järgmise rea ja vajutame Add

Vajutame Apply nuppu üleval pool.

Vajutame lingile Assign a game or application to a local network device lehe allservas

Valime Device kastist kaamera. See kast sisaldab arvuteid/seadmeid, mis on võrgus nähtavad. MAC aadressi leiame kaamera kleepsult.

Valime Game or Application menüüst selle reegli, mis me enne tegime ja vajutame Add selle lubamiseks.

See ongi kõik. Tähtede soodsa seisu korral peaks kõik töötama.

Dormikor OÜ, Peterburi tee 90f, 11415, Tallinn, Eesti
Oomipood © 2020