Oomipood
Otsing
Viimased postitused
3Doodler Start ja ummistunud ekstruuder
Aeg-ajalt saadetakse meile tagasi 3Doodler Start 3D pliiatseid, mis ei välj...
Loe edasi
Oomipoe jõulukataloog 2019
Sirvi meie trükivärsket jõulukataloogi, millest leiab 270+ kingiideed. Pakk...
Loe edasi
UUS! Test- ja mõõteseadmete kataloog
Mida tähendab TRMS ja NCV? Mida näitavad ohutuskategooriad ja pingeklassid?...
Loe edasi
Kas valida modifitseeritud või puhta siinusega pingemuundur?
Mis on muunduri ülesanne?Käsitleme siinkohal muundureid, mis on mõeldud aut...
Loe edasi
Startup STEMI uus kuuejalgne haridusrobot HEXAPOD
Kui sa ei ole veel STEMI Education’ist kuulnud, siis nad on grupp Horvaatia...
Loe edasi

Led loob meeleolu

LED-i võidukäik kestab! LED loob meeleoluka valguse ka sinna, kus seni oli elektrilambi kasutamine kulukas või ohtlik. Värvilist valgust saab heita mööblile, trepikäsipuudele, luua uue meeleolu õhtusele terrassile või rõdule. Rääkimata värvikast valgusest köögi tööpinnale või vannituppa.Unustamata ei saa jätta ka muid parameetreid peale esteetiliste. LED-pirn on nii säästlik, turvaline kui ka ökoloogiline. Värvivalik on oluliselt laiem: saadaval on külma ja sooja tooni, värvilisi, kitsa või laia valgusvihuga pirne. Pidev sisse. ja väljalülitamine ei vähenda LED-pirni eluiga. Ka ei sisalda see elavhõbedat ning on purunedes sulle ja su perele ohutu. Erinevalt aeglaselt hoogu võtvast säästupirnist süttivad ja saavutavad LED-id oma optimaalse valgustugevuse hetkega.

Oomipoe valikus on hulk LED-mooduleid, mis erinevad vastavalt kasutuseemärgile värvi ja veekindluse poolest. Mõnedele neist moodulitest on ülimugavaks paigaldamiseks lisatud ka kahepoolne teip. Siseruumides saab neid kasutada köögikappide ja tasapindade valgustamiseks.

Veekindlamad mudelid sobivad vannituppa meeleoluvalguse loomiseks. Ka annavad nad uusi võimalusi treppe ja mõõblit esile tuua. Välistingimustes sobivad LED-ribad hästi näiteks trepikäsipuu alla ja terrassile.

LED-ide abil saab luua efektse meeleoluvalguse, kuna LED-mooduleid saab valida eri värvitoonidega. Kui töötasapinna valgustamiseks sobib hästi soe või külm valge valgus, siis meeleoluvalguse loomisel saab mängida RGB-toonidega. On teada, et sinine valgus aitab inimesel ärgata, ning punane valgus uinuda seega peaks elutoas olema hommikul sinine ja õhtul punane valgus - seda on kerge saavutada kasutades RGB LED mooduleid

TEE ISE LED VALGUSTI
• Vajaminevad tööriistad
- jootekolb
- tina
- kaabel mis läheb seinast toiteplokki ja toiteplokist LED-moodulisse

• Vajaminevad tooted
- profiil ja profiilikate
- LED-moodul
- toiteplokk

TEE NII
• Otsi Oomipoe tootevalikust sobiva värvi ja kujuga profiil. Valida on pindmise, lameda, süvistatava ja nurgaprofiili vahel. Profiilid on 1m pikkused.
• Vastavalt vajadusele arvuta välja ka, mitu otsakorki profiilile vaja läheb. Otsakork võib olla nii juhtmeauguga, kui kinnine.
• Lisaks peaks veel soetama profiilikatte - kas läbipaistva või mati. Nüüd on sul olemas "kest" LED-moodulitele.
• Vali LED-moodulitest endale sobiv värvus. Vaeva säästmiseks on mõistlik valida kleebitavad moodulid - sellega kinnitub moodul profiili sisse.
• Kuna LED-moodulid töötavad tavaliselt 12V pealt, siis peab muretsema toiteploki, mis muundab seinast tuleva pinge (220V) LED-i jaoks sobilikuks. Toiteploki valimisel tuleb arvestada LED-ide arvu ja võimsusega.
• Ühenda tooted omavahel, paigalda, lülita sissa ja naudi.3 PÕHJUST MIKS VALIDA LED
Pikk eluiga on ilmselt kõige selgem põhjus, miks just LED-pirn valida. LED-pirni tööiga on kuni kaks korda pikem säästupirni ja 25 korda pikem hõõgpirni omast.
Säästlik - LED on tänapäeval kõige säästlikum valgusallikas, selle energiatõhusus on 80-90%. See tähendab, et umbes 80% elektrienergiast muutub valguseks, ülejäänud 20% elektrienergiast muutub energia teisteks vormideks (näiteks soojus). Hõõglampidega on vastupidi. Oletame, et su elektriarve on täpselt 100€ ja sa kasutad kodus tavalisi hõõglampe - sel juhul läheb 80 eurot toa kütmisele ja 20 eurot toa valgustamisele.
Keskkonnasõbralik - LED-pirnides ei ole toksilisi kemikaale. Tavalised luminofoorpirnid sisaldavad elavhõbedat, mis on keskkonnale kahjulik. Ühe LED-pirni tootmise ökoloogiline jalajälg võrdub 25 hõõglambi omaga.

Dormikor OÜ, Peterburi tee 90f, 11415, Tallinn, Eesti
Oomipood © 2020