Oomipood

LOYAL CUSTOMER DISCOUNTS

at least -5% off

QUANTITY DISCOUNT

more is better

ORDER TO DPD PARCEL LOCKER

free on orders over 50€

Otsing
Viimased postitused
Kogemuslugu: milline vahend kaitseb jalatseid, et need kestaksid?
Nii sügisel kui kevadel olen oma jalatsitega üsna hädas – lörts ja teed...
Loe edasi
Oomipoe jõulukataloog 2019
Sirvi meie trükivärsket jõulukataloogi, millest leiab 270+ kingiideed. Pakk...
Loe edasi
Startup STEMI uus kuuejalgne haridusrobot HEXAPOD
Kui sa ei ole veel STEMI Education’ist kuulnud, siis nad on grupp Horvaatia...
Loe edasi
Intelligentne juhtmevaba koduautomaatika süsteem EXTA FREE
Firma Zamel juhtmevabad moodulid sarjast EXTA FREE annavad Teile võimal...
Loe edasi
Käed küljes - FIBARO targa kodu stardikomplekt
Hetkel on FIBARO parim turul saadaolev hoone automatiseerimissüsteem. Vaata...
Loe edasi

Käed küljes - FIBARO targa kodu stardikomplekt

Hetkel on FIBARO parim turul saadaolev hoone automatiseerimissüsteem. Vaatame lähemalt mida sisaldab FIBARO stardikomplekt ja katsume paigaldada esimesed andurid ning kirjutada esimesed stseenid.

Loo endale nutikas kodu kiiresti ja mugavalt. Stardikomplekt sisaldab endas vajalikke seadmeid, millega saate teha juba erinevaid lahendusi:
1. Valvestüseem, liikumisanduri ja ukseanduriga. Teavitused mobiiltelefonile/emailile.
2. Üleujutuse häire teavitus telefonile/emailile
3. Elektriseadme juhtimine nutipistikuga
4. Kütte reguleerimine elektriradiaatori või puhuriga nutipistiku ja suitsu/uputuse/liikumisanduri abil.
5. Tulekahju häire teavitus


(FIBARO targa kodu stardikomplekt)

Kõigepealt kaas maha – karbist vaatavad vastu liikumisandur, suitsuandur, üleujutusandur, ukse-akna andur ja tark nutipesa. 


(FIBARO targa kodu stardikomplekt)

Avastamisrõõmu jätkub veelgi, andurid tõstan maha ja selle alt paistab keskseade, adapter, antenn ja võrgukaabel. Ühendan antenni ja adapteri keskusega ja keskuse võrgukaabliga otse ruuterisse. Mõlgutan mõtet, mis nüüd edasi saab. Kuskilt peab saama nutikeskuse IP aadressi. Fibaro.com lehelt tõmban alla Fibaro Finder tarkvara, installeerin kiirelt arvutisse, avan ja HOPS! 


(Fibaro Finder tarkvara)

Ongi brauseris näha HOME CENTER LITE edev graafiline kasutajaliides. Järgmine pooltund kulubki liidesega tutvumiseks. Aeg teha ka väike kohvipaus.Nii, laual on terve hulk andureid. Kõigepealt seon nad keskusega ära. See käib kiirelt. Menüüs on vastav nupp – lisa uus seade ja kõikidel anduritel on peal ka oma nupp, millel kolm korda vajutades nad keskusele nähtavaks muudab. Lihtne.

Nüüd on siis vaja määrata ruumide jaotus. Teen kiirelt vannitoa, elutoa, magamistoa ja esiku. Määran igale andurile oma ruumi. Esikusse on vaja paigaldada liikumisandur. Mõtlesin, et lähen kergema vastupanu teed ja kasutan kaasasolevat teipi. Puhastan pinnad, panen teibi paigale, surun anduri vastu värvitud tapeeti. Tundub tugev. Ronin tooli pealt maha ja lähen valama järjekordset kuuma jooki. Poolel teel kööki kuulen selja taga kolksatust. Nii – andur kukkus alla. Tunduski liiga ilus, et nii lihtsalt saab. Egas midagi, otsin välja oma trelli ja puurid. Lõpuks andur kruviga seinas.


(FIBARO liikumisandur)

Üleujutusandur saab endale koha vannitoas kraanikausi alla kuhu lapsed kõige rohkem vett kühveldavad. Suitsuandur jääb esialgu magamistuppa. Nutipesa läheb elutuppa, kuhu lähevad järgi arvuti, telekas, muusikakeskus, ruuter ja veel mõned nipet-näpet asjad, mis naisel närvi mustaks ajavad. Kõikidel anduritel va. nutipesa on sees ka temperatuuriandur, nii näeb kõikides ruumides ka temperatuuri. Aga elutuppa sai nutipesa kus temperatuuriandurit sees ei ole, seepärast jätan elutuppa kapile ukse-akna anduri, millele eelnevalt lisasin digitaalse temperatuurianduri DS18B20.


(FIBARO suitsuandur)


(FIBARO üleujutusandur)

Esimese päeva lõpuks tõden kasutajaliidest vaadates, et on olemas ruumide jaotus ja ruumidesse määratud andurid. Saan jälgida hetketemperatuuri kõikides anduriga varustatud ruumides, vaadata tagasiulatuvalt temperatuurigraafikuid ja samamoodi ka energiatarbimist nutipesas. Esiku liikumisanduri saan ka valvesse panna. Tänaseks on toss väljas ja vaatan homme, mis edasi saab.

Järgmisel päeval jätkan süsteemi uurimist. Oma nutitelefoni tõmban FIBARO rakenduse. See käib kähku nagu nutiseadme puhul ikka. Nüüd kirjutan FIBARO kasutajaliidesesse esimese stseeni. See programmijupp peab mulle teada andma kui vannitoas vesi maha läigatab. Stseeni kirjutamine on iseenesest lihtne programmeerimisloogika – IF...THEN. 


(FIBARO stseeni kirjutamine)

Esiku lüliti taha paigaldan dimmer-mooduli FGD-212. See moodul lubab mul esiku valgustust sisse-välja lülitada ja lisaks ka dimmerdada. Kirjutan oma teise stseeni, mis kujutab endast esiku liikumisandurit, st. kui keegi esikus liigub, läheb tuli põlema ja kustub ära 3 minuti pärast. 

Plaanin veel soetada Danfoss Z-Wave termostaadid, et saaks juhtida kogu korteri kütet. Veel on võimalus lisada Fibaro targa kodu lahendusele IP-kaamerad ja juhtida kodust multimeediat, millel on võrgu tugi (telerid, ressiiverid jms.), samuti juhtida ka ventilatsiooni ja kastmissüsteemi. Katsetan kunagi ka selle ära kui ressursid lubavad.

Kokkuvõtteks võib öelda, et tegu on huvitava ja põneva lahendusega, millega saab oma kodu kliimat ja energiatarbimist jälgida ning selle pealt ka otsuseid teha kokkuhoiu saavutamiseks. Süsteem areneb pidevalt, kasvab ka kasutajate hulk. 

FIBARO tooted leiad siit.