Oomipood

KOGUSELISED SOODUSTUSED

MIDA ROHKEM, SEDA SOODSAM!

PÜSIKLIENDI SOODUSTUSED

TAVAHINNAST VÄHEMALT -5%

PAKK DPD AUTOMAATI TASUTA

ÜLE 50€ TELLIMUSTE PUHUL

Otsing
Viimased postitused
Kogemuslugu: milline vahend kaitseb jalatseid, et need kestaksid?
Nii sügisel kui kevadel olen oma jalatsitega üsna hädas – lörts ja teedele ...
Loe edasi
Ülevaade - nutikas RGB W/WW LED lamp Sonoff B05
Kui tihti on RGB LED lampide probleemiks alla arvestuse soe/külm valge toon...
Loe edasi
3Doodler Start ja ummistunud ekstruuder
Aeg-ajalt saadetakse meile tagasi 3Doodler Start 3D pliiatseid, mis ei välj...
Loe edasi
Oomipoe jõulukataloog 2019
Sirvi meie trükivärsket jõulukataloogi, millest leiab 270+ kingiideed. Pakk...
Loe edasi
UUS! Test- ja mõõteseadmete kataloog
Mida tähendab TRMS ja NCV? Mida näitavad ohutuskategooriad ja pingeklassid?...
Loe edasi

Kas valida modifitseeritud või puhta siinusega pingemuundur?


Mis on muunduri ülesanne?
Käsitleme siinkohal muundureid, mis on mõeldud autosse. Muundurid võtavad 12-voldise alalispinge ja muudavad selle 230-voldiseks vahelduvpingeks. Vahelduvpinge vahetab suunda regulaarselt. Seda saab visualiseerida lainena, mis õrnalt tõuseb ja langeb ning vahetab polaarsust koheselt, kui see tabab nulli volti. Turul on saadaval kahte erinevat tüüpi pingemuundureid - modifitseeritud või puhta siinusega (nagu võrgupinge).


Lihtsamad modifitseeritud siinuslainega muundurid

Kvaliteetsemad modifitseeritud siinuslainega muundurid
Modifitseeritud siinuslaine
Modifitseeritud siinuslaine inverterites lülitub polaarsus järsult positiivselt negatiivseks. Lihtsaimad inverterid tekitavad ruudukujulise laine, kus polaarsus vahetub järsult, samas kui natukene kvaliteetsemad modifitseeritud siinuslaine inverterid loovad rea astmeid, mis on natukene sarnasemad tegelikule siinuslainele. Kuid sellegipoolest on vahe märgatav. Kuna modifitseeritud siinuslaine tootmine on tunduvalt lihtsam protsess kui puhta siinuslaine, on sellised muundurid sageli väga taskukohased.


Puhta siinuslainega muundurid (samasugune laine, mis tuleb välja kodu seinakontaktidest)
Puhas siinuslaine
Puhta siinusega muunduri puhul on siinuslaine võrdväärne võrgupinge siinusele (samasugune laine, mis tuleb välja kodu seinakontaktidest). Kuna siinuslaine tootmine on tehniliselt keerukas, on ka need inverterid tunduvalt kallimad.

Millist muundurit siis valida?
Seadmed, millel on vahelduvvoolumootor, ei pruugi modifitseeritud siinuslainega muunduriga tööle hakata. Kui hakkavad tööle, siis ei pruugi nad töötada täisvõimsusel ega tõhusalt (tarbivad kuni 30% rohkem elektrit). Nad kipuvad rohkem kuumenema ja võivad tekitada ebameeldivat heli. Türistorregulaatoriga kiirust muutvad seadmed ei muuda kiirust sujuvalt, vaid töötavad mingis reguleerimisulatuses täisvõimusega, millest alla poole ei tööta üldse. Kõik teised seadmed töötavad tõenäoliselt probleemideta.

NB! Elektrimootorite käivitusvool võib käivitusmomendil olla kuni 3...5x (erandjuhtudel ...7x) suurem selle nominaal väärtusest. Näiteks 300W muundurit ei tohi kasutada elektrimootorite või seadmete, mille nominaalvõimsus on 300W, käivitamiseksVaata kõiki auto pingemuundureid