Oomipood
Otsing
Viimased postitused
3Doodler Start ja ummistunud ekstruuder
Aeg-ajalt saadetakse meile tagasi 3Doodler Start 3D pliiatseid, mis ei välj...
Loe edasi
Oomipoe jõulukataloog 2019
Sirvi meie trükivärsket jõulukataloogi, millest leiab 270+ kingiideed. Pakk...
Loe edasi
UUS! Test- ja mõõteseadmete kataloog
Mida tähendab TRMS ja NCV? Mida näitavad ohutuskategooriad ja pingeklassid?...
Loe edasi
Kas valida modifitseeritud või puhta siinusega pingemuundur?
Mis on muunduri ülesanne?Käsitleme siinkohal muundureid, mis on mõeldud aut...
Loe edasi
Startup STEMI uus kuuejalgne haridusrobot HEXAPOD
Kui sa ei ole veel STEMI Education’ist kuulnud, siis nad on grupp Horvaatia...
Loe edasi

Kas valida modifitseeritud või puhta siinusega pingemuundur?


Mis on muunduri ülesanne?
Käsitleme siinkohal muundureid, mis on mõeldud autosse. Muundurid võtavad 12-voldise alalispinge ja muudavad selle 230-voldiseks vahelduvpingeks. Vahelduvpinge vahetab suunda regulaarselt. Seda saab visualiseerida lainena, mis õrnalt tõuseb ja langeb ning vahetab polaarsust koheselt, kui see tabab nulli volti. Turul on saadaval kahte erinevat tüüpi pingemuundureid - modifitseeritud või puhta siinusega (nagu võrgupinge).


Lihtsamad modifitseeritud siinuslainega muundurid

Kvaliteetsemad modifitseeritud siinuslainega muundurid
Modifitseeritud siinuslaine
Modifitseeritud siinuslaine inverterites lülitub polaarsus järsult positiivselt negatiivseks. Lihtsaimad inverterid tekitavad ruudukujulise laine, kus polaarsus vahetub järsult, samas kui natukene kvaliteetsemad modifitseeritud siinuslaine inverterid loovad rea astmeid, mis on natukene sarnasemad tegelikule siinuslainele. Kuid sellegipoolest on vahe märgatav. Kuna modifitseeritud siinuslaine tootmine on tunduvalt lihtsam protsess kui puhta siinuslaine, on sellised muundurid sageli väga taskukohased.


Puhta siinuslainega muundurid (samasugune laine, mis tuleb välja kodu seinakontaktidest)
Puhas siinuslaine
Puhta siinusega muunduri puhul on siinuslaine võrdväärne võrgupinge siinusele (samasugune laine, mis tuleb välja kodu seinakontaktidest). Kuna siinuslaine tootmine on tehniliselt keerukas, on ka need inverterid tunduvalt kallimad.

Millist muundurit siis valida?
Seadmed, millel on vahelduvvoolumootor, ei pruugi modifitseeritud siinuslainega muunduriga tööle hakata. Kui hakkavad tööle, siis ei pruugi nad töötada täisvõimsusel ega tõhusalt (tarbivad kuni 30% rohkem elektrit). Nad kipuvad rohkem kuumenema ja võivad tekitada ebameeldivat heli. Türistorregulaatoriga kiirust muutvad seadmed ei muuda kiirust sujuvalt, vaid töötavad mingis reguleerimisulatuses täisvõimusega, millest alla poole ei tööta üldse. Kõik teised seadmed töötavad tõenäoliselt probleemideta.

NB! Elektrimootorite käivitusvool võib käivitusmomendil olla kuni 3...5x (erandjuhtudel ...7x) suurem selle nominaal väärtusest. Näiteks 300W muundurit ei tohi kasutada elektrimootorite või seadmete, mille nominaalvõimsus on 300W, käivitamiseksVaata kõiki auto pingemuundureid

Dormikor OÜ, Peterburi tee 90f, 11415, Tallinn, Eesti
Oomipood © 2020