Oomipood
Otsing
Viimased postitused
3Doodler Start ja ummistunud ekstruuder
Aeg-ajalt saadetakse meile tagasi 3Doodler Start 3D pliiatseid, mis ei välj...
Loe edasi
Oomipoe jõulukataloog 2019
Sirvi meie trükivärsket jõulukataloogi, millest leiab 270+ kingiideed. Pakk...
Loe edasi
UUS! Test- ja mõõteseadmete kataloog
Mida tähendab TRMS ja NCV? Mida näitavad ohutuskategooriad ja pingeklassid?...
Loe edasi
Kas valida modifitseeritud või puhta siinusega pingemuundur?
Mis on muunduri ülesanne?Käsitleme siinkohal muundureid, mis on mõeldud aut...
Loe edasi
Startup STEMI uus kuuejalgne haridusrobot HEXAPOD
Kui sa ei ole veel STEMI Education’ist kuulnud, siis nad on grupp Horvaatia...
Loe edasi

Sissejuhatus Arduinosse

Arduino on tööriist mille abil saab ehitada arvuteid mis annavad erinevaid võimalusi lisaseadmete kontrollimiseks ja on ümbritseva suhtes tundlikumad, kui tavalised lauaarvutid. Tegemist on avatud lähtekoodiga arvutiplatvormiga millel on tarkvara loomise arenduskeskkond.

Arduinot saab kasutada interaktiivsete objektide arenduseks, see võimaldab saada sisendsignaale erinevatelt lülititelt ning anduritelt, sellega on võimalik juhtida näiteks valgustust, mootoreid ja muid füüsilisi väljundeid. Arduino projektid võivad olla eraldiseisvad või juhitud arvutitarkvara kaudu (nagu näiteks programmidega Flash, Processing, MaxMSP.) Võite seadme ise soovikohaselt vajalikest osadest kokku panna või osta selle juba valmis komplektina. Avatud lähtekoodiga IDE saate alla laadida tasuta.


Miks valida Arduino?
 
Turul on mitmeid sarnaseid tooteid, nagu näiteks Parallax Basic Stamp, Netmedia's BX-24, Phidgets, MIT's Handyboard ja paljud teised sarnaste funktsioonidega tooted. Nagu kõik teisedki, lihtsustab Arduino mikrokontrollerite programmeerimist, kuid lisaks sellele pakub Arduino lisavõimalusi õpetajatele, õpilastele ja teistele huvitatud kasutajatele, nagu näiteks:

- Odavus - Arduino on teiste sarnaste müügilolevate platvormide hindadega võrreldes suhteliselt odav. 

- Toetab erinevaid platvorme – Arduino tarkvara töötab nii Windowsi, Macintosh OSX, kui ka Linux operatsioonisüsteemidega. Enamik sarnaseid tooteid töötavad vaid Windows operatsioonisüsteemiga.

- Lihtne ja selge programmeerimiskeskkond - Arduino Processing programmeerimiskeskkond on lihtsaltkasutatav algtasemel kasutajatele, samas piisavalt võimalusterohke ka edasijõudnutele.

- Avatud lähtekood ja laiendatav tarkvara - Arduino tarkvara on soovi kohaselt laiendatav mis sobib ka edasijõudnud programmeerijatele kasutades C++. Arduino põhjal on võimalik edasi õppida AVR-C programmeerimiskeelt millele see põhineb. Samuti võite soovi korral lisada AVR-C koode otse Arduino programmidele.

- Avatud ja laiendatav riistvara – Arduino põhineb Atmel'li ATMEGA8 ja ATMEGA168 mikrokontrolleritel. Moodulitel on Creative Commons litsents mis võimaldab mooduleid soovi korral lisaosadega täiendada ja täiustada. Täiustamise protsess on piisavalt lihtne ka suhteliselt kogenematule kasutajale.


Arduino kasutusvõimalused

Arduino tunnetab ümbritsevat vastavalt lisatud erinevatele anduritele, mis võimaldab Arduino kaudu kontrollida valgustite, mootorite ja muude seadmete tööd. Paneeli mikrokontroller on programmeeritud kasutades Arduino programmeerimiskeelt (põhineb Wiringul) ning Arduino arenduskeskkonda (põhineb Processingul). Arduino võib töötada määratud projektidega iseseisvalt või ühendatuna arvutiga ja kasutades arvutis vastavat programmi (näiteks Flash, Processing, MaxMSP).

Paneeli võib soovi kohaselt ise kokku panna, saadaval on ka valmiskomplektid, vajaliku tarkvara saate alla laadida tasuta. Riistvara viitefailid (CAD) on saadaval avatud lähtekoodiga mida saate soovikohaselt oma vajadustele kohandada.

Arduino märgiti ära Honorary Mention sektsioonis Digital Communities 2006.aasta Ars Electronica Prixil. Arduino meeskond: Massimo Banzi, David Cuartielles, Tom Igoe, Gianluca Martino ja David Mellis.

Arduinol põhinev kaugjuhitav auto, mille juhtimiseks kasutatakse PS3 pulti:

Dormikor OÜ, Peterburi tee 90f, 11415, Tallinn, Eesti
Oomipood © 2020